בס"ד

עמילות מכס

 

עמיל מכס הוא תפקיד חשוב וקריטי לכל העסקים הרוצים לייבא ולייצא סחורות מישראל

 

עמיל מכס הידוע גם בשם סוכן מכס הוא למעשה איש מקצוע אשר עבר הכשרה ומוסמך לייצג את בעלי העסקים המייבאים ומייצאים סחורה אל מול רשויות המכס במדינת ישראל, עמיל מכס מוכשר ובעל ניסיון בכל הקשור לתהליכים הקשורים בסחר בינלאומי.

 

 

תפקידו של עמיל מכס הוא בעיקר בכל הקשור ליבוא וליצוא סחורות , עמיל מכס למעשה מייצג או משמש כשלוח ונאמן של יבואן או יצואן בייצוג אל מול  כלפי שלטונות המכס במדינת ישראל. על עמיל המכס לדאוג להכין את הניירת המרובה, ולמלא אותה בצורה תקינה ונכונה על מנת לחסוך בטעויות בירוקרטיות היכולות לעקב את הטיפול בסחורות, ובנוסף לדאוג לתשלום על ידי בעל העסק אותו הוא מייצג, לאחר מכן עליו לסווג את הסחורות המטופלות  בסיווג ממנו ייקבע המיסוי, באופן שיהיה קביל ומוסכם על השלטונות בישראל. בכל מסוף בו פועלות תחנות המכס, יש לעמילים עמדות וסניפים, באמצעותם הם פועלים להליכים השונים, לכן שימוש בשירותיו של עמיל מכס הן מן כורח המציאות ועזרתו היא מהחשובות בטיפול מהיר ונכון מול הרשויות .

 

לרוב התקשרות והעבודה מול עמיל מכס גם  כוללת  מרכיבים שונים בשילוח הבינלאומי,  אשר ביניהם: הובלה ימית, הובלה יבשתית, ביטוח ימי, מחסני ערובה, ועוד. רוב החברות לעמילות מכס, עוסקות בעצמן בצדדים אחרים של הלוגיסטיקה הקשורה בשינוע סחורות ממדינה למדינה.

 

חשוב לבחור עמיל מכס שיתאים לצרכים שלכם לפי קריטריונים:

 

עמילות מכס היא ללא ספק מקצוע בו נדרשים מאפיינים מקצועיים ואמינות ברמה גבוהה. ניתן ללמד את המקצוע בקורסים מיוחדים, אשר בסיומם נדרשים לעבור בחינות מיוחדות וכן תקופת התמחות, רק אחריהן מקבל העמיל רישיון "סוכן מכס" מטעם אגף המכס והמע"מ.